Erdoğan’ın heykelini dikecek

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, yeniden Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan’ın kelam verdiği heykelinin dikileceği yeri söyledi. Özcan, “Biz bir kelam verdiysek dönmeyiz. Erdoğan’ın en yüksek oy aldığı yerde olmalı bu heykel. Dörtdivan’da yüzde 90 oy almış. Dörtdivan Belediyesi bize bir yer göstersin” dedi.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bolu Belediye Meclisi mayıs ayı toplantısında seçimi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tekrar kazanması durumunda Bolu’nun en görünür noktasına Erdoğan’ın heykelini dikeceğini tabir etmişti. Belediye Meclisi’nin haziran ayı toplantısında Lider Özcan’ın vermiş olduğu heykel kelamını, AKP’li Belediye Meclis Üyesi Kamuran Avcı ve MHP’li Meclis Üyeleri Fatih Silin ve Necdet Çakır hatırlattı. Meclise heykel yapılması konusunda önerge sunan 3 meclis üyesi Özcan’dan heykel kelamını tutmasını istedi.

Önergede, “Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ı mayıs ayı belediye meclisi toplantısında seçimi Recep Tayyip Erdoğan’ın tekrar kazanması durumunda Bolu’nun en görünen yerine heykelinin dikeceğine dair vermiş olduğu kelam üzerine heykelin yerinin tespit edilmesi konusunda, haziran ayı meclis toplantısının gündem hususu olarak eklenmesini önerge olarak sunarız” tabirleri yer aldı.

“SÖZÜMÜZDEN DÖNMEYİZ”

Önergenin akabinde konuşan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, “Bunu niçin kurula havale edeceğiz? Komisyonluk bir husus değil ki. Arkadaşlar ben dedim ki Bolu’da heykelini dikeceğim. Heykelini dikeceğiz. Tamam. Biz bir kelam verdiysek dönmeyiz. Lakin birtakım aklı yetmezler mi diyeyim, çimento getirip koymuşlar ya. Kardeşim heykel üretiminde çimento kullanılmıyor. Heykel nelerden yapılıyor? Çok değişik şeyleri var mesela. Kil, alçı, bronz, taş, bakır üzere. Yani çimentodan heykel üretimi diye bir şey yok. Hani biz heykel zihniyettik ya, bilirsiniz yani biz daha yeterli biliriz bu işleri. Bolu’nun en görünür yerinin yanı sıra bir de Sayın Erdoğan’ın en yüksek oy aldığı yerde olmalı bu heykel. Artık en yüksek nerede almış? Dörtdivan’da almış. Yüzde 90 oy almış. O yüzden Dörtdivan Belediyesi’yle bir görüşelim. Dörtdivan Belediyesi bize bir yer göstersin, en görünür yerde Köroğlu Dağları, biz oraya dikelim. Heykelin biçiminde şemaline de birlikte karar verelim. İlla Bolu’da olsun diyorsanız en yüksek oyu Civril’de almış. Bolu merkezde olsun diyorsunuz lakin çukur kalıyor biraz. O yüzden Dörtdivan Belediyesi’nden haber bekliyorum. Bozkurt heykeli de dikeceğim” dedi.

MHP’Lİ ÜYE: SİZ YERİ BELİRLEYİN, BİZ ÜSTLENİRİZ

Başkan Özcan’ın konuşmasının akabinde mecliste kelam alan MHP Meclis üyesi Necdet Çakır, “Sayın Lider, bozkurtu da Liderimizin Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yanına dikebilirsiniz. Sayın Başkan MHP İl Liderimiz İlhan Durak Bey’in selamları var. Ben elçiyim bana zeval olmaz. ‘Belediye liderimizin kelamı yere düşmesin. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın heykeli’. Cumhurbaşkanımızın heykelini yapacağımız yeri belirleyelim. Belediyemizin maddi zorlukları içerisinde olduğunu biliyoruz. Bu nedenle siz yeri belirleyin. Heykeli Vilayet Başkanımız İlhan Bey kendi üstlenecek. Belediyeye yük olmayacak. Milletin meclisinde burada Bolu Belediye Başkanı olarak vermiş olduğunuz kelamı yerine getirmenizi bekliyoruz. Sayın Başkanım siz sözünüzün erisiniz” tabirlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir