Çiftçiye nohut tohumu desteği

DENİZLİ (İGFA) – Denizli’de kırsal alanda yaşayan vatandaşların desteklenmesi ve tarımda yüksek eser randımanının elde edilebilmesi gayesiyle üreticilerin yanında olmaya devam eden Denizli Büyükşehir Belediyesi, global ısınma ve iklim değişikliği nedeniyle üreticilerin kuraklığa güçlü eserlere yönlendirilerek ülkenin leblebi muhtaçlığına dayanak olması öngörülen nohut için tohum dayanağı veriyor. Denizli Büyükşehir Belediyesinin, Tarım ve Orman Denizli İl Müdürlüğü işbirliğiyle 16 ilçede 563 çiftçiyi kapsayan 70 tonluk nohut tohumu dağıtım merasiminin birincisi Tavas Belediye Nihat Zeybekci Kültür Merkezi’nde düzenlendi. Programa, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Tavas Kaymakamı Tarık Yerlikaya, Tavas Belediye Lideri Hüseyin İnamlık, AK Parti Tavas İlçe Lideri Hasan Hüseyin Büyüktarakçı, MHP Tavas İlçe Başkanı İbrahim Çavuşlu, Denizli Tarım ve Orman Müdürü Şakir Çınar, çiftçiler ve davetliler katıldı.

Büyükşehir, 50 kalemin üzerinde üreticiye dayanak veriyor

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, üretimin çok değerli olduğunu bilhassa tüm dünyayı etkileyen pandemi periyodunda bunu bir sefer daha anladıklarını söyledi. Daha kaliteli eser, daha fazla üretim ve çiftçilerin daha fazla kazanması için tohum takviyesi verdiklerini bunun yanında damızlık koyun, keçi takviyesi, ceviz fidanı, zeytin fidanı üzere pek çok kalemde gerçekleştirdikleri dayanağı anlatan Lider Zolan, “Bir dokunuşla on etkiyi yapacak işlerin içine giriyoruz. Karı hoş olacak işlerin önünü açmaya çalışıyoruz” dedi.

Lider Zolan: “Güçlü yürüyüşümüz daim olsun”

Hizmete alacakları Denizli Merkez Lisanslı Depoculuk Tesisi ile Flake Üretim Tesisi hakkında hemşehrilerine de bilgi veren Lider Zolan, “Allah’ım yolumuzu açık etsin. Birlik ve beraberlik içinde hoş işler yapmayı Allah’ım nasip etsin. Eseriniz bol ve bereketli olsun. Daima birlikte Tavas’ımızda, Denizli’mizde keyifli bir biçimde yaşamaya devam edelim. İnşallah güçlü yürüyüşümüz daim olsun” tabirlerini kullandı.

Lider Zolan’a teşekkür

Tarım ve Orman Denizli Vilayet Müdürü Çınar, Denizli Büyükşehir Belediyesi ile birçok projede birlikte çalıştıklarını vurgulayarak, “Çalışmalarımızın her kademesinde bizi yalnız bırakmayan yaptığımız çalışmalarda bize her hususta dayanak veren bir Büyükşehir Belediye Liderimiz var. Vakit zaman kendisini rahatsız ettiğimizde eksiklerimiz var, şu lazım dediğimizde bizi yalnız bırakmayan, üreticilerin kederleriyle dertlenen Büyükşehir Belediye Liderimize yürekten teşekkür ediyorum” dedi. Tavas Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık ise, belediyelerin yalnızca altyapı, üstyapı üzere klasik belediyecilik çalışmalarının yanında tarıma ve üreticiye de dayanak olmasını belirterek kendilerinin bu manada çabaları olduğunu anlattı. 2019’dan bu yana üreticiye ve tarıma verdiği takviyeleri sebebiyle Lider Zolan’a teşekkür eden İnamlık, Lider Zolan’ın çiftçinin her vakit yanında olduğunu vurguladı. Tavas Kaymakamı Tarık Yerlikaya da böylesine manalı bir dayanağı çok değerli bulduğunu belirterek, çiftçilerin üretime katılması için lokal idarelerle birlikte devlet kurumlarının seferber olduğunu söyledi.

Konuşmanın akabinde Lider Zolan ve beraberindekiler çiftçilere nohut tohumlarını teslim etti. 70 tonluk tohum takviyesi Acıpayam, Baklan, Bekilli, Beyağaç, Bozkurt, Buldan, Çal, Çameli, Çardak, Çivril, Güney, Honaz, Kale, Pamukkale, Serinhisar ve Tavas ilçelerinde çiftçilere dağıtılacak.

Lider Zolan baba ocağında hemşehrileriyle kucaklaştı

Lider Zolan, merasimin ardından baba ocağı Tavas’ta hemşehrileriyle kucaklaştı. Tavas’ta esnafı ziyaret eden Lider Zolan burada hemşehrilerinin istek, teklif ve taleplerini dinledi. Lider Zolan’a ağır ilgi gösteren Tavaslılar, bir sefer daha Lider Zolan’ı bağrına bastı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir