Karar yazarı Beki: CHP liderine komplo kurulduğu, operasyon çekildiği şüphesi de iktidar ortaklarının uykusunu kaçırıyor

Karar yazarı Akif Beki, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu‘na verilen mahpus ve siyasi yasak cezası sonrası Saraçhane mitinginin CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu‘nu rahatsız ettiği argümanları hakkında “Kılıçdaroğlu Almanya’dayken İmamoğlu’yla Akşener, Saraçhane’de otobüse çıkmış. Cumhur İttifakının zoruna gitti, çok içerledi. Hüznünü hâlâ içinden atamıyor. Bay Kemal’e yapılır mı bu, nasıl yaparlar! CHP başkanına komplo kurulduğu, operasyon çekildiği kuşkusu de iktidar ortaklarının uykusunu kaçırıyor. Bu vefasızlığa ve kalleşliğe üzücü bozuluyorlar. Altılı Masa’nın kaygısı, onları oldukça germiş görünüyor” tabirlerini kullandı.

Beki, “Erdoğan’ın İBB başkanlığı, yeniden bir mahkeme kararıyla düştüğünde o denli demiyorlardı. Mahkeme de verse o karar türel değil siyasaldı, haksızdı. İmamoğlu kararı ise haklı. Hatta “ahmak” lafından belediye başkanlığının düşürülebileceğine hak vermeyenler, akılsız da. Siyasi değil türel olduğuna nasıl inanmazlar!” diye yazdı.

Yazının tamamı için …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir