Kuvvet komutanlarının eşleri Anıtkabir’de

ANKARA (İGFA) – Millî Savunma Bakanlığı’nda vazifeli bayan çalışanın de yer aldığı ziyarette Demet Güler, Atatürk’ün mozolesine çelenk bıraktı. Merasim birlik komutanlığını bir bayan subayımızın yaptığı ziyarette çelengi de bayan subay ve astsubaylarımız taşıdı.

Atatürk’ün mozolesinde hürmet duruşunda bulunan Demet Güler ve beraberindekiler, daha sonra Misak-ı Ulusal Kulesi’ne geçerek Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı.

Demet Güler deftere şunları kaydetti:

“Cumhuriyetimizin Kurucusu Aziz Atatürk,

Millî Savunma Bakanlığı mensuplarının eşleri ve bayan işçimiz ismine “Kadınlar Günü”nde huzurunuza çıkmanın gururunu yaşıyoruz.

Başta şehit ve gazilerimizin değerli anneleri, kız kardeşleri, eş ve kızları olmak üzere; sevgileri, emekleri ve fedakârlıklarıyla dünyayı güzelleştiren, yarınları büyük bir özveriyle inşa eden tüm bayanlarımızın “Kadınlar Günü”nü kutluyorum.

Aziz Ceddim,

Engin ufkun ve ortaya koyduğun prensipler doğrultusunda değerli haklar elde eden bayanlarımız; bu kazanımları sonucunda, bugün hayatın her alanındaki başarılarıyla kendilerinden övgüyle kelam ettirmekte, ülkemizin gurur kaynağı olmaktadırlar.

Türk bayanları olarak bizlere verdiğin paha ve duyduğun itimat için sana hep minnet şükran borçluyuz.

Ülkemizi muasır medeniyetler düzeyinin üzerine çıkarma davasından ve fikirlerinden aldığımız ilhamla başarılarımız artarak devam edecektir.

Ülkemizin hassas bir süreçten geçtiği bu devirde bizler, Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında da ülkemizin ve gelecek kuşaklarımızın daha aydınlık yarınları için üzerimize düşen her türlü sorumluluğu, aklı ve bilimi rehber edinerek yerine getirme azim ve kararlılığındayız. Ruhun şad olsun.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir