SGK önünde yine kuyruk… Zamlı ödemek istemeyenler akın etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın EYT’de yaş koşulu aranmayacağını açıklamasının akabinde SGK önlerinde yoğunluk oluştu.

Kimi ‘Askerlik borçlanması’ yaparken kimi de ‘Çocuk borçlanması’ yapmak için sabahın erken saatlerinde sıraya girdi.

Bağcılar’daki Sosyal Güvenlik Kurumu binası önünde EYT açıklamasının ikinci gününde de yoğunluk vardı. Sokak ortasından başlayan kuyruk caddeye kadar metrelerce uzadı.

“AÇIKLANMASAYDI 14 YIL DAHA BEKLEYECEKTİM”

EYT için sırada bekleyenlerden Şendoğan Oktopçu, “Yanlış kayıtlardan ötürü düzeltmem gereken kısım var. 1997 girişliyim toplamda 7 bin 800 günüm var. Beklediğimiz bir haberdi açıkçası. Hakikaten çok memnunuz, hala inanamıyoruz bir taraftan da. İnşallah bu emekliliği istiyoruz artık. EYT açıklanmasaydı 14 yıl daha bekleyecektim. Bugün yoğunluk var geri döneceğim yarın sabah erkenden geleceğim.” diye konuştu.

“BENİM DE BİR ÜMİDİM VAR”

Sabahın erken saatlerinde SGK binası önüne gelen Sevda Altun da, “Sabah 8’de buradaydık, EYT’liyiz. Çocuk borçlanması hakkımdan yararlanmak için geldim. Benim de bir ümidim var inşallah olur. Konut hanımıyım, makul bir vakitten sonra çalışamadım. 85 girişliyim ben” dedi. Bağcılar’daki Sosyal Güvenlik Kurumu binası önündeki yoğunluk ve uzayan sıra havadan da görüntülendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir