Yıldırım’da nasıl bir rekabet olacak?

M.Taha ÇELİKBAŞ/HERKES DUYSUN

BURSA (İGFA) – 31 Mart’ta Bursa ve ilçelerinde seçim heyecanı tüm süratiyle devam ediyor. Adaylar projelerini seçmenlerle paylaşıyor. Bursa’da gözlerin çevrileceği ilçelerden birisi de Yıldırım.

Bursa doğumlu olduğunu söyleyen Abdullah Kocamaz “2013’de programlarına katılıp yavaş yavaş Saadet Partisi’nin içine girdik. Teşkilatın içinden geldik. Şahsım ismine aday olmadım. Partim beni aday yaptı. Yıldırımı tek başımıza yönetemeyiz. eşkilatımız güçlü çaılışıyor” Dedi.

GENÇLERDEN TAKVİYE VAR

Gençlerin takviyesini aldığını lisana getiren Abdullah Kocamaz “Gençler noktasından çok olumluyuz. Gençlik hareketi olacak bunu biliyorum. Büyükşehir adayımız benden küçük. Bu bize moral katıyor. Genç işi olacak. Belirli yaş profili adaydan sıkıldık diyor bize gençler moralimiz bu türlü daha fazla yükseliyor.” Dedi.

“VATADANDAŞLARIN İSTEKLERİ ÇOK MASUM”

Vatandaşın isteklerine değinen Kocamaz “İnsanlar kibirden bunalmış. Beşerler samimiyeti özlemiş. Kimse ile bir kavgamız yok. Samimiyet arıyor vatandaş. Proje bile sormuyor. Yanımıza gelecek misiniz? seçildikten sonra bizleri ziyaret edecek misiniz? diyor. İstekleri çok suçsuz, bizlerle oturun. Şu süreçte vatandaştan yalnızca sıkıntı dinledik. Kaygılarını dinledik, projelerimizi bile anlatamadık.” Dedi.

“YILDIRIM’I YAŞANILABİLİR BİR YER YAPACAĞIZ”

Türkiye’nin en büyük meselesinin zelzele olduğunu söyleyen Abdullah Kocamaz “Depremden sonra o bölgeye gittik. gruplarla hizmet verdik. Çok önemli bir yıkım vardı. ‘Türkiye’de sarsıntı olacak’ nerede diye sormayın fakat olacak. Tarih uzunluğu Bursa’da 150-200 yılda bir zelzele olmuş. Kötüyü anmayalım ancak bu tabiat olayı. Bursa’da zelzele olsa 700 bin nüfuslu ilçe’de Yıldırım’da çok kayıp yaşarız. Bu kenti en baştan çizip yaşamamız lazım. Yıldırım çok büyük lakin çok dağınık. Kaçak yapı da var. Seçilirsek kentsel dönüşüm yapacağız. Bu devir yapamayız, kimse yapamaz zati o denli bir vaad vermesin imkansız zira. Lakin baştan yapacağız. Kentsel dönüşüm kolay değil biliyoruz. Bir yerden başlayacağız. Yıldırım’ı yaşanılabilir bir yer yapacağız.” Dedi.

“SOSYAL KONUT PROJESİNİ HAYATA GEÇİRMEK İSTİYORUZ”

Sosyal Konut Projesini hayata geçirmek istediğini söyleyen Abdullah Kocamaz “Fiyatlar çok değerli. Biz Toplumsal konut projesini hayata geçirmeyi planlıyoruz. Belediye’nin yerlerine binalar dikeceğiz. Bunu hayata geçireceğiz. Bir toplumsal konutun 1.2 Miylon civarı olarak hesapladık. Kiracı olacan hemşirelerimize doğal ki Yıldırım’da oturan vatandaşlarımıza bu projeyi yapacağız inşallah.”

“GENÇLER BİZDEN UMUT İSTİYOR”

Aylin Tekir‘in gençler sizlerden ne istiyor sorusuna cevap veren Kocamaz “Gençler bizden umut istiyor. Gençlerin gözünde ki ferin söndüğünü görüyoruz. Gençlerle konuşuyoruz biraz güldürmeye çalışıyoruz. Ekstra proje talepleri bile yok.” Dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir